מי אני?

ענבל מילר היללי - פסיכולוגית קלינית מומחית

פסיכולוגית קלינית – ענבל מילר היללי

inbal2

לימודים והכשרה:

מוסמכת (MA) במדעי ההתנהגות-פסיכולוגיה (במסלול הקליני), מאוניברסיטת בן גוריון.
פסיכולוגית קלינית מומחית ברשיון משרד הבריאות מ.ר.מ 27-27042.

את הכשרתי הפרקטית קיבלתי מהתנסות בעבודה מגוונת עם אוכלוסיות שונות, בגישות טיפוליות שונות המתאימות לסוגים שונים של קשיים.

לימודיי האקדמיים במסלול לפסיכולוגיה קלינית הכינו אותי הן לעבודה עם מבוגרים והן לעבודה עם ילדים, אולם בשנות עבודתי הראשונות התמקדתי בטיפול במבוגרים.
עבדתי במספר מקומות בשרות הציבורי על מנת לבוא במגע עם אוכלוסיות מגוונות ככל האפשר ולהתמקצע בעבודתי דרך פסיכותרפיה, קבלת הדרכות רבות והשתלמויות.
בין השאר התנסיתי בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה ומדיכאון ומהפרעות קשות, עבדתי עם נשים צעירות הסובלות מהפרעות אכילה, והנחיתי קבוצות טיפוליות בנושאים שונים.
בשלב מאוחר יותר, התמחיתי גם בעבודה עם ילדים ונוער. עבדתי באופן ממוקד עם מתבגרים במרפאת מתבגרים, ובהמשך גם עם ילדים ונוער במרפאה קהילתית המשתיכת למשרד הבריאות ומתמחה במתן טיפול מערכתי בילדים.
בשנות עבודתי בשירות הציבורי עבדתי לצד אנשי מקצוע כמו פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתחומי הבעה ויצירה, והכרתי לעומק את מערכת החינוך ושירותי הרווחה. כל זאת מאפשר לי עד היום ליישם גם טיפול מערכתי, בראייה רחבה וקונטקסטואלית כאשר אני עובדת עם מטופליי.
לצד עבודתי כפסיכולוגית העוסקת בפסיכותרפיה ניהלתי גם פורומים ברשת בתחומי הפסיכולוגיה, וכתבתי טור למתבגרים בנושאי אהבה וזוגיות בפורטל bona בתוך ynet עד לסגירתו.
בשנים האחרונות אני עובדת רק בקליניקה פרטית, בכפר סבא עם מבוגרים ועם ילדים.
סך הכל יש לי קרוב ל- 10 שנות ניסיון בתחום הטיפול הנפשי.

מקומות עבודה בשירות הציבורי:

  • מרפאה קהילתית לבריאות הנפש נתניה
  • בי"ח פסיכיאטרי לב השרון, מחלקה ד'
  • מרפאת מתבגרים עיריית הרצליה
  • מרפאת ילדים ונוער לבריאות הנפש בי"ח הילל יפה חדרה

גישה טיפולית :
אני מציעה טיפול בשיחות, בגישה הפסיכודינמית, ועפ”י הצורך, בגישות נוספות, דוגמת הטיפול הדינמי קצר-המועד או הגישה הקוגניטיבית-ההתנהגותית.
משמעות הדבר היא שהטיפול אותו אני מציעה חותר להבנה מעמיקה של הקשיים שהביאו לפנייה, בהתבסס עם הקשר הטיפולי והחוויה הרגשית שנוצרת בתוכו. התהליך הטיפולי מזמין להסתכלות פנימית, מאתגר את דרכי החשיבה הרגילות, ומאפשר בדיקה של הסיבות היסודיות המובילות לבחירות הגורמות לסבל ולתקיעות שוב ושוב. ההנחה של טיפול כזה היא שהקשר הטיפולי והחוויה של “להיות בטיפול” הינם בגדר כלי מרכזי שדרכו יובנו תהליכים פסיכולוגיים רבים.

מכיוון שלא תמיד שיטת הטיפול הפסיכודינמית היא המתאימה ביותר, ניתן להתמקד גם בבעיה מסוימת בטיפול קצר טווח.
בטיפול הדינמי קצר- המועד תחילה ינוסח מוקד הקושי העיקרי, ולאחר מכן יוקדש פרק זמן להבנת הסיבות הפנימיות להיווצרות הקושי והדרכים בהן ניתן להתמודד באופן מחודש עמו.
בטיפול הקוגניטיבי והתתנהגותי, מתמקדים בבעיה ספציפית, ומנסים להבינה דרך בחינת אופני החשיבה וההתנהגות הבעייתיים הקשורים בה. הטיפול מחייב עמידה במשימות שונות מפגישה לפגישה.