top of page

קצת עלי

הכשרתי האקדמית כוללת הסמכה (MA, תואר שני) מאוניברסיטת בן גוריון בנגב במדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, המסלול הקליני), ואני פסיכולוגית קלינית מומחית, ברישיון משרד הבריאות מ.ר.מ 27-27042. כמו כן, בשלוש השנים האחרונות אני לומדת באוניברסיטת תל אביב לימודים מתקדמים בפסיכותרפיה, במסלול המתמחה בגישה ההתייחסותית.  


עבדתי במספר מוסדות בשרות הציבורי ובין השאר, התנסיתי בעבודה עם מטופלים הסובלים מחרדה, מדיכאון והפרעות קשות (בבית חולים פסיכיאטרי לב השרון פרדסיה), טיפלתי בנשים צעירות הסובלות מהפרעות אכילה (במרפאה לבריאות הנפש נתניה), והנחיתי קבוצות טיפוליות בנושאים שונים (בכל המוסדות בהם עבדתי).

משנת 2005 התמחיתי גם בעבודה עם  ילדים ונוער. עבדתי באופן ממוקד עם מתבגרים במרפאת מתבגרים (מטעם עיריית הרצליה), ובהמשך גם עם ילדים צעירים יותר במרפאה קהילתית המשתייכת למשרד הבריאות (מרפאת ילדים ונוער לבריאות הנפש, בי״ח הילל יפה חדרה).

העבודה בשירות הציבורי, לצד אנשי מקצוע מתחומים שונים, כגון פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתחומי הבעה ויצירה, אפשרה לי להכיר לעומק את  שדה העבודה הכולל של הטיפול הנפשי, וגם את מערכת החינוך ושירותי הרווחה. ניסיון זה משמש לי עד היום  כשאני נדרשת לעבודה בראייה רחבה ומערכתית עם חלק מהמטופלים, ובמיוחד בעבודה עם ילדים.

למעלה מעשור אני מטפלת בקליניקה פרטית בכפר סבא בבוגרים (18+), בילדים והוריהם, ובשנים האחרונות, גם בזוגות במסגרת טיפול זוגי. בין השאר, אני מטפלת באנשים המתמודדים עם סוגיות הקשורות בקשר זוגי וקשר בכלל,  דימוי עצמי, מעברים או משברי חיים וקשיים סביב קריירה. אני ממשיכה ללמוד ולהרחיב את הידע שלי בפסיכותרפיה בתחומי התמחותי באופן רציף כדי לתת למטופליי את הטיפול הטוב והמעמיק ביותר. 


לצד עבודתי כפסיכולוגית העוסקת בפסיכותרפיה ניהלתי פורומים מקצועיים בפורטלים באינטרנט כגון www.doctors.co.il, www.beok.co.il  , כתבתי טור בנושאי אהבה וזוגיות למתבגרים ב ynet (בפורטל bona  שנסגר), ואני כותבת בלוג, בפורטל ״פסיכולוגיה עברית״ ( www.hebpsy.net) המיועד לאנשי טיפול. כמו כן, אני חברת ועד הפורום הישראלי לפסיכותרפיה ופסיכואנליזה התייחסותית, הפועל לקידומה של הפסיכותרפיה ההתייחסותית בארץ. 

הגישה הטיפולית

Anchor 1

כמובן, יש גם ערך לתובנות והסברים על המערך הנפשי והדפוסים הפסיכולוגיים העומדים בבסיס הקשיים הנפשיים, אך יכולתם של אלו לחולל שינוי אמיתי מוגבלת, אם לא נבנתה תשתית רגשית של קשר מיטיב המאפשר חוויה רגשית משמעותית בתוך הטיפול. 


אני מציעה טיפול בשיחות, בעיקר בגישה הפסיכודינמית, ועפ”י הצורך, בגישות נוספות, דוגמת הטיפול הדינמי קצר-המועד או הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית.  האוריינטציה התיאורטית הפסיכודינמית שלי היא ״התייחסותית״-כתבתי על כך קצת יותר, כאן. 

אני מאמינה שקשר מרפא. חלק גדול מהמטופלים שלי מגיעים עם כאב שמקורו בקשרים שהשתבשו, בעבר או בהווה. בטיפול שאני מציעה, אני מכוונת, בראש ובראשונה,  ליצירת אקלים רגשי של אמון, פתיחות, כנות, ודיבור ב״גובה העיניים״, כך שלאט ובהדרגה, הקשר הטיפולי בעצמו הופך למנוף לשינוי.

 

אני מאמינה שמגע נפשי, חוויה, ולא בהכרח תובנות אינטלקטואליות, הם אלה המכוננים שינוי, הם אלה היוצרים הקלה מהסבל, והם לב ליבו של הטיפול הפסיכולוגי. 

Work%20on%20notebook_edited.jpg
טיפול אונלין
Family%20Dispute_edited.jpg
הדרכת הורים
Couple's%20Shadow_edited.jpg
טיפול זוגי
child_model_edited.jpg
טיפול בילדים
Hip Teenager
טיפול במתבגרים
Man with Beard
טיפול בבוגרים
bottom of page